Aşk Adına #2 – Ahmed Hulusi

http://ahmedhulusi.org/

“Aşk Adına #2 – Ahmed Hulusi”

2.12.2015
Aşk, özünden gelir, yüzünü gösterenin özüne gider! Göstermişse yüzünü, elde değildir sevmemek! Artık aşk’ın mahkûmusundur!

4.12.2015
İnsanların çok büyük bölümü en kapsamlı anlamıyla “alışveriş” için yaşar; aşka, karşılıksız verme gibi kavramlara uzak durur. Öyle işte!

Hakikatini keşfetme, keşfettiğini yaşamak uğruna gururundan geçebilme tutkusunun adı “aşk”tır; yalnızca “insan”dan açığa çıkan bir özelliktir.

Aşk yaşamayandan “kurb” (Allah adıyla işaret edilene yakîn hâli) açığa çıkmaz. Dünyasında oyalanır durur!

9.12.2015
Savaş, kavga hayvan içgüdüsünden; sevgi, aşk insanlık hasletindendir.

15.12.2015
İlimle Allah’ı tanırsın; Aşk ile erir yok olursun.

Farklı bilgi ayrışmanın, sevgi bütünleşmenin tetikleyicisidir. Benlikler bilgiyle büyür, sevgiyle erir.

Aşk şarabını içmekten korkanlar benliklerini yitirmekten korkanlardır. Cennete benlikle girilmez!

Allah kimi kullarına dünyadayken, cennette sunulan “tahir şarabı” içirir ki, Aşk sarhoşu olurlar. Allah, aşkını ihsan buyursun!

Dünyan pusudur, boştur. Aşk ise yaşayana hoştur.

İlmi hocalara, aşkı sarhoşlarına sor. Cennet ehlinin bühl sınıfı ilimle keyif çatarken, mukarrebler tahir şarab (aşk) ile sarhoşluğun keyfinde…

17.12.2015
Kimileri “Aşk”la yaşadılar kimileri de dedikoduda boğuldular!

“Falanca demişki”yle başlayan dedikodularla ömür sürene Aşk’tan söz etme… Yemek içmekten konuş onlarla.

Aşk ne ki diyene, cevap için çabalama! Aşk’ın ne tarifi vardır ne de nedeni. Sadece yaşanır, yaşayan bilir.

Dedikodu surat astırır, Aşk yüz güldürür.

18.12.2015
Soruyorlar aşk beynin neresindedir. Aşk, beynin ta kendisi, tamamı, orijinidir; ki kendisi kendini seyretmededir an içinde sayısız kemaliyle…

Aşk; yaratmıştır âlemleri onda hünerlerini seyretmek için. Aşk bütünlüğü içinde tek’liğin tekliği, aşk’tan dolayıdır. Çekim, aşkın sûretidir.

“Â’mâ (mutlak karanlık)”ta olan aşk olarak çokluğu ve çokluğun bütünselliğini yaratıp, o sûretlerden kendini seyretmededir an içinde aşkla!

Adını koy veya koyma her an bir sevdiğine koşmada sarılmadasın mayandaki aşk yüzünden. Bir bilsenki aşkın kendinden kendine “sen” dediğinsin…

19.12.2015
Paranla dilediğin kadar cehennemî ateşi satın alabilirsin sahiplendiklerinle. Ne varki Aşk ateşini alıp taşıyacak kalp herkeste bulunmaz.

Category: Aşk Adına

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>