Bir Pir’in Söylediği Her Şey Seni Özgürleştirmek İçindir

Mooji, kahır ve varoluşun amacı üzerine konuşuyor.

Bu derin Satsang esnasında, Mooji Baba, kahır ve ikilik (dualite) tecrübesi konuları üzerine ışık tutarak, bizlere irfanını yansıtıyor.

” ‘Peki, beden niçin var?’ diye soruyorsun.

Kendi özünün farkındalığında daha da derinleşmeye başladığında, bunun harikulade bir varoluş olduğunu göreceksin. Öylesine zengin, Tanrı’nın ruhu ona öylesine nüfuz etmiş ki. Her bir zerre onunla dans etmekte.

İdrakın daha da derinleştikçe, tüm zerreler, varlığının içindeki melekler misali olurlar- inanılmaz mutludurlar. Sizlere sadece burada olandan bahsedebilirim.

Bulmak için bu bedene bürünmüş olduğun şeyi buluyorsun! Bir Pir’in söylediği hiçbir söz, seni hapsetmek için değildir, daha ziyade, seni hür kılmak içindir. Her şey seni özgürleştirmek içindir.”

Bu video, ‘Why Still Preparing When the Lord Is Already Here?’ adlı satsangdan alıntıdır. Satsangın tümünü izlemek için Sahaja Express’e üye olunması gerekmektedir:

Why Still Preparing When the Lord Is Already Here?

Bu ve bunun gibi birçok video Mooji.TV den izlenebilir:

http://bit.ly/moojitv
ve
http://bit.ly/sahaja-express

Ol-an: Mooji bu terimi, kavranması mümkün olmayan ve her şeyi kuşatan hakikate işaret etmek için kullanmaktadır. Açıklanması mümkün olmadığından, Olan, daha çok suretsiz bir isim olarak algılanmalıdır ve hepimizin ibaret olduğu Mutlak Öze işaret etmektedir. Olan, aynı zamanda başka isimlerle de bilinmektedir; safi Farkındalık, Tanrı, Hakikat, Tao, Brahman, Paramatman, En Yüce Ruh, Kaynak, safi Bilinç, Allah, Mutlak Öz.

‘O’na herhangi bir şekil vermeyin, Olan veya safi farkındalık, isimlerin ve suretlerin ötesindedir. Zihin onu kavrayamaz. O, her şeyin temelidir, tahmin edilemeyecek kadar Gerçektir, zamandan münezzehtir, doğmamıştır, yok olamaz.’ Mooji, Özgürlüğe Bir Davet adlı kitaptan.

Category: Mooji

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>