Kendi Varlığının Kanıtında Yaşa

Haftanın Satsangı – 30 Aralık 2018

Hollanda sessiz inzivasından alınan bu açık ve dolaysız bölümde, Mooji Baba bize öz-araştırması sürecinde rehberlik ediyor, Davet’ten sonra geriye kalan herhangi bir dualiteyi (ikiliği) yok etmek için. Ayrıca ölüm fikrini de ele alıyor – Olan ölebilir mi?

“Bir yolcu olarak başlarsın ve gidilen yer olarak son bulursun. Sen her zaman
gidilen yerdin, ama arayan kimdi? Hayali-benliğimiz arayan idi. Biz her zaman Olan’dık, ama hayali hâlimizde, kendimizi, Olan’a doğru bir yolculuk olarak tahayyül ediyoruz.”

Satsang sonrası canlı müzik: “Meet Me Now As I Am” ( geleneksel melodi)
Krishnabai, Omkara, Sanoja ve Satyadevi söylüyor.

‘You Start as a Journeyer and End Up as the Destination’ adlı Satsangtan bir bölüm

Online Retreat – Netherlands August 2018

10 Ağustos 2018 | Sabah Satsangı

Yeni ‘Haftanın Satsangı’, haftalık olarak, Pazar günleri, Lizbon saati ile sabah 10’da şu linkte yayınlanacak: https://mooji.tv/satsang-of-the-week

Haftalık bildirimler için şu linke üye olun:

Subscribe to Satsang of the Week

Ol-an: Mooji bu terimi, kavranması mümkün olmayan ve her şeyi kuşatan hakikate işaret etmek için kullanmaktadır. Açıklanması mümkün olmadığından, Olan, daha çok suretsiz bir isim olarak algılanmalıdır ve hepimizin ibaret olduğu Mutlak Öze işaret etmektedir. Olan, aynı zamanda başka isimlerle de bilinmektedir; safi Farkındalık, Allah, Hakikat/Hak, Tao, Brahman, Paramatman, En Yüce Ruh/Can, Kaynak, safi Bilinç, En Yüce Varlık/Tanrı, Mutlak Öz.
‘O’na herhangi bir şekil vermeyin, Olan veya safi farkındalık, isimlerin ve suretlerin ötesindedir. Zihin onu kavrayamaz. O, her şeyin temelidir, tahmin edilemeyecek kadar Gerçektir, zamandan münezzehtir, doğmamıştır, yok olamaz.’ Mooji, Özgürlüğe Bir Davet adlı kitaptan.

Category: Mooji

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>