‘Kime Dua Etmeliyim?’

Mooji ile Satsang

Bu muhteşem Satsang alıntısında, Mooji Baba, “Kime Dua Etmeliyim?” sorusuna çok güzel bir yanıt vermektedir. Nasıl olur da her şeyin tek bir bilinçten ibaret olduğunu gören, Hakikat’e uyanmış bir ermiş (Bilge), hâlâ Allah’a hamdeder ve en yüce olan O’na teslimiyet sergiler?

Mooji Baba, uyanmış bir zihinde ve kalpte, hem teslimiyetin (bhakta) hem de irfanın (jnana), nasıl kendisini gösterdiğini ve ifade edildiğini bizlere açıklamaktadır.

“Tanrı nedir? En sâfi akıldır, ruhtur, Varlıktır, ebedî olandır, sûretsiz olandır.

Peki, aşk nereden gelmektedir? Ve de bu neşe?

En Yüce Olan Bilince şükürler olsun. Tanrım, sana şükürler olsun… saklı kalmış her şeyden özgürleştir beni ve beni tamamıyla seninle bir eyle.”

Olan: sûreti, şekli olmayan, varlığı kendinden olan, varlığın özü, varoluşun temeli, her şeyin kökeni, tüm kelimelerden önce, sözlerin ötesinde olan, târifi olmayan, başlangıcı olmayan, ebedî ve ezelî, sonsuz, değişmez, sırrına erişilmez olan.

Namaste: Senin içindeki İlahi olanı selamlarım.

The Self Image Is Being Replaced by the Self
adlı Satsangdan alıntıdır.

Online Retreat – Zmar April 2018

Zmar, Portekiz
16 Nisan 2018

Bu ve bunun gibi videolar Mooji.TV den izlenebilir:
http://bit.ly/moojitv
ve
http://bit.ly/sahaja-express

Category: Mooji

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>