Sri Nannagaru Onuruna

(Canlar, Türkçe altyazıyı açıp kapatmak için klavyenizin C tuşuna basabilirsiniz)

9 Aralık 2017 tarihinde Mahasamadhi’ye giren Sri Nannagaru’ya hürmeten…

(mahasamadhi: aydınlanmış, ermiş, dualitenin ötesine, birlik bilincine ulaşmış bir kişinin, fiziksel bedeninden ayrılması ve bunun bilincinde olmasına Hint geleneğinde verilen isim)

Sevgili Sri Nannagaru, kendi Pîr’i ile fiziksel olarak tanışmadan aydınlanmış bir varlığa mükemmel bir örnek teşkil etmektedir. Kendisi 1959 yılında Ramanashram’a vardığında, Maharshi’nin bedeninden ayrılmasının üzerinden çoktan 9 yıl geçmiştir. Bu, Nannagaru’nun tüm varlığını sevgili Pîr’inin hizmetine teslim etmekten alıkoymamıştır, ki bu da, kendisinin tamamıyla Öz’ün içine çekilmesi ile sonuçlanmıştır. Nanna, Telugu dilinde ‘baba’ anlamındadır, Garu ise evliyalara verilen ‘muhterem’ mânâsı taşıyan bir ünvandır.

23 Eylül 1934 yılında, Andhra Pradesh’de doğan Sri Nannagaru, dindar bir aileden gelmektedir ve böylece daha küçük yaşlardan itibaren kutsal yerlere sık sık gitme rahmetine sahip olmuştur. 1957 yılında, rüyasında, elinde baston olan yaşlıca bir adam görmüştür. Bu evliya, Nannagaru’yu yatağından kaldırmış ve yanaklarından üç kez öpmüştür. İlerleyen altı ay boyunca, bu yabancının kim olduğunu bilme özlemi çekmiştir. Bir gün, ‘Hindistan’ın Yüce İnsanı’ adlı kitabı okurken, rüyasındaki evliyanın fotoğrafını görmüştür. Ve gördüğü kişi
Bhagavan Sri Ramana Maharshi’dir.

Bir sabah Ramanasramam’da yürürken, Nannagaru, zihninin içinde ‘kati olarak kalbinin içine düşmeye’ şahit olmuştur. Ve o andan itibaren dönüşmüştür, artık kişisel zihninden çok daha yüce olan bir şeyin rahmeti aracılığı ile hareket etmektedir. Yüzbinlerce insan, öğretilerini dinleme arzusu ile dolmuştur ve o, kapsamlı seyahatler yapmış ve sıklıkla da Tiruvannamalai’daki kendi aşramına (dergâh) dönmüştür. 29 Aralık 2017 tarihinde saat öğlen 12’de, Sri Nannagaru Kutsal Arunachala’nın ayakları dibine kendini vermiştir.

Mooji Baba, Şubat 2011 tarihinde Tiruvannamalai’daki Nannagaru aşramında sessiz inziva verdiği süre zarfında, Sri Nannagaru ile tanışma onuruna sahip olmuştur. Sri Mooji Baba ile Sri Nannagaru’nun tanışmasına dâir muhteşem videoyu bu bağlantıdan izleyebilirsiniz: https://youtu.be/t7gejTXw-rk.

Om Sri Sadguru Nannagaru Ki Jai!

Mooji Baba’nın videoda bahsettiği makâleye ulaşmak için: http://www.srinannagarusatsang.com/…/sri-nannagarus-answers…

www.srinannagarusatsang.com

Home


Category: Mooji

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>