09. Allâh Rasûlü Neyi Okudu? – Ahmed Hulusi

http://ahmedhulusi.org/

“09. Allâh Rasûlü Neyi Okudu? – Ahmed Hulusi”

00:30 Hz Muhammed hanif olarak yaşarken, 38 yaşında iken, nasıl “Rasul” ve “Nebi” oldu?

02:00 Hira dağında iken elinde okuyacak bir nesne veya veri olmadığı halde kendisine nasıl “OKU” hitabı geldi?

04:00 Gerçek anlamıyla “Ümmi”nin anlamı; bilgi sahibi olmamış, demektir yani Allah’ın varlığı hakkında bilgi sahibi olmamasını ifade etmektedir.

07:00 Allah Rasulü’nün neydi okuduğu? Kendisinde Allah ve Sünnetullah bilgisi açığa çıktı…

10:00 Risalet ve Nübüvvet işlevleri neden farklı zamanlarda ortaya çıkmıştır?

11:40 Allah Rasulü’nün yapılmasını tavsiye ettiği herşey insanın kendisini bir beden ve bir birim kabul ederek, dünya ve madde batağında batmaktan onu önler ve korur. Allah Rasulü’nün yapma dediği şeyler, hep insanı bedensellik ve birimsellik noktasına çeken şeylerdir.

14:00 İnsanın en değerli varlığı ve organı beynidir. İnsan beynini kullanarak Allah’a yakin elde eder, beynine zarar vererek Allah’tan ayrı düşer. Yasaklanan şeylerin hepsi de, insanın ya beynine zarar verdiği için yasaklanmıştır ya insanın bilincini saptırdığı, yanlışa döndürdüğü, insanın bilincini yanlış noktalarda kilitleyerek, özünden mahrum bıraktığı için yasaklanmıştır.

16:00 Yolculuk sonsuza dek devam ediyor ölüm diye bir şey yok. Ölüm diye bir şey olmadığı için de, hepimiz geleceğimizi düşünmek zorundayız. Amentü’de bu konu nasıl açıklanmaya çalışılmıştır?

Category: Expo TV

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>