Doğal Varlığımızın Neşesi İçinde Yaşamak – Esprit Yoga Dergisiyle Röportaj

(Canlar, Türkçe altyazıyı açıp kapatmak için klavyenizin C tuşuna basabilirsiniz)

Mooji İle Skype Üzerinden Satsang
Esprit Yoga Dergisiyle Röportaj
26 Ocak 2017

Esprit Yoga Dergisi’nden Céline Chadelat ile yapılan röportajı sunmaktan mutluluk duyarız. Bu video Satsanga güzel bir giriş sunan sorular içerir:

‘Özgür bir varlığın nitelikleri nelerdir?’
‘Bağlılıklar olmadan nasıl sevebiliriz?’
‘Uygulama veya meditasyon özgürlüğe götürür mü ya da bu başka bir tuzak olabilir mi?
‘Aşramınızdaki (dergahınızdaki) uygulamalar nelerdir?’

‘Rahmetin süreçteki rolü nedir?’ diye sorulduğunda Mooji Baba cevaplar,

‘Kullanabileceğimiz tüm kelimeler içinde Rahmet en gizemlisidir. Çünkü bir bakıma kimse ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Fakat ben onu ilahi yardımseverlik olarak anlatacağım. Bu sanki biz hak etmeden gelen bir hediye gibidir, diyebilirsiniz, ve o Kaynaktan gelmektedir.

Rahmet, aynı zamanda, bizim hakikatte olduğumuz şeyin bir başka adıdır. Bunu söylemenin bir yolu, Tanrı’nın Tanrı’yı şımartmasıdır. Şımartmak bir şekilde bolluk vermek anlamındadır. Yani verme duygusuna sahip olmak için, başkasına vermek ya da bir başkasına vermek anlamına gelir. Fakat hakikat keşfedildiğinde, diğerinin de sen olduğunu görürsün. O sadece Birdir.

Öyleyse Rahmet, kalpten zihne doğru akarak, onu arılaştırmaya yardım eden ve onu acı çekmekten özgürleştiren ve Hakikatin keşfidir.’

Bu ve benzeri diğer videolar Mooji.TV üzerinden görüntülenebilir:
http://bit.ly/moojitv
ve
http://bit.ly/sahaja-express

Category: Mooji

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>