Yuva ve Sen Aynı Şeysiniz

Mooji ile Satsang

Monte Sahaja’da konuk davet edilen bir dönemde, Mooji Baba, Sangha’yı anlık gelişen bir sohbet için çağırır. ‘Davet’ yoluyla kendi tecrübesinin yansıması olarak soru soran biri, ‘Olan’ içinde daha fazla derinleşmesi ve rahatlaması gerektiğini hissettiğini belirtir.

Mooji Baba, kişisel ‘Ben’ duygusu olduğu sürece kendimiz ve ‘Olan’ arasındaki bu ikiliğin devam edeceğini bildirir. Yavaş yavaş ‘Olan’ın gelip gitmesi duygularının da daha derin bir boyuttan algılandığını görmeye başlarsın.

‘Bu Davet’in güzelliğidir- Davet’i dinleyişin sonunda, sen kimsin? Geriye ne kaldı, orada ne var? Güzel bir tecrübesi olan bir kişi mi? Bu olabilir, ancak umarım ki ne olduğuna dair herhangi bir tanımın olmadığını, herhangi bir sınır ya da limit duygusunun olmadığını anlayacaksın.

Mevlana der ki, ‘Beni buraya getiren, yuvama götürmeli.’ Seni buraya getiren kim? O Rahmet seni yuvaya çağırıyor. Yuva/yurt nerede, hangi yönde? Sen ve yuva aynı şeysiniz.”

10 Eylül 2018
Monte Sahaja, Portekiz

Mooji Baba’nın ‘Özgürlüğe Bir Davet’ videosunu hem Türkçe altyazılı, hem de Türkçe dublajlı olarak aşağıda verilen bağlantılardan izleyebilirsiniz.

Özgürlüğe Bir Davet
(Türkçe altyazı):

Özgürlüğe Bir Davet
(Türkçe dublaj):

Bu ve diğer birçok video Mooji.TV’de görülebilir:
http://bit.ly/moojitv
ve
http://bit.ly/sahaja-express

Ol-an: Mooji bu terimi, kavranması mümkün olmayan ve her şeyi kuşatan hakikate işaret etmek için kullanmaktadır. Açıklanması mümkün olmadığından, Olan, daha çok suretsiz bir isim olarak algılanmalıdır ve hepimizin ibaret olduğu Mutlak Öze işaret etmektedir. Olan, aynı zamanda başka isimlerle de bilinmektedir; safi Farkındalık, Allah, Hakikat/Hak, Tao, Brahman, Paramatman, En Yüce Ruh/Can, Kaynak, safi Bilinç, En Yüce Varlık/Tanrı, Mutlak Öz.
‘O’na herhangi bir şekil vermeyin, Olan veya safi farkındalık, isimlerin ve suretlerin ötesindedir. Zihin onu kavrayamaz. O, her şeyin temelidir, tahmin edilemeyecek kadar Gerçektir, zamandan münezzehtir, doğmamıştır, yok olamaz.’ Mooji, Özgürlüğe Bir Davet adlı kitaptan.

Category: Mooji

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>