İzmir Konferansı – Ahmed Hulusi

http://ahmedhulusi.org/

“İzmir Konferansı – Ahmed Hulusi”

04:00 Rasulullah aleyhisselam`dan ne okunması isteniyordu; neyi “OKU”yamıyordu ki Cebrail aleyhisselam adlı melek sıktıktan sonra “OKU”maya başladı.

11:24 Din niye gelmiştir; ibadetlerin amacı nedir gibi sorular için, son bilimsel bulgular ışığında hangi evrensel gerçekleri anlamak gereklidir.

18:03 Allah`ın, Allah`ın Rasulü’nün insanların yapacağı hiçbir şeye ihtiyacı yoktur. Allah”ı bilenin insanlara ihtiyacı olmaz! ne demektir?

20:00 Tanrı nedir. Varsayımız olan Tanrı kavramını nasıl anlayabiliriz. Tanrıya tapınmaktan nasıl kurtulunur !

21:00 Kiminle çağdaşız farkında mıyız.

25:30 Kuantum fiziğinin sunduğu gerçekler nelerdir. Bu yaklaşım dini anlamakta ne gibi farklılıklar getirmiştir.

38:30 Özgür düşünce ne demektir? Neden düşünen bir toplumsal yapıya sahip değiliz. Düşünebilen beynin özellikleri nelerdir?

44:30 Son bilimsel çalışmaların açıkladıkları ile 1400 sene önce Hz Muhammed aleyhisselam’ın söyledikleri arasında ne gibi benzerikler var? İhlas suresi ile Allah ismiyle işaret edilen varlık nasıl tarif ediliyor?

01:02:00 Hz Musa`ya gelen hitap “Beni göremezsin! Ya Musa” iken Hz Muhammed`e ise “Her ne yana bakarsan bak Allah’ın vechini görürsün” hitabı arasındaki farkı nedir?Neden bu uyarıdan bihaber yaşıyoruz?

01:06:00 Ölüm nedir? Kur’an, ölümü, neden tadılacak bir şey diye anlatılıyor? Ölüme yakın deneyimler yaşayanlar üzerinde yapılan bilimsel çalışmalar ile bu gerçek nasıl örtüşüyor.

01:16:00 Ruh adı verilen ve beyin tarafından üretilen mikrodalga bedenin gücü neye bağlıdır. Ahmed Hulusi`nin yıllar önce yazdığı ve bugünün bilmi ile açıklığa kavuşan açıklamalarının yanında, henüz açıklığa kavuşturulmamış ifadeleri nelerdir.

01:21:00 Biyolojik beyin kapasitesinin “zikir” adı verilen kelime tekrarları ile geliştirilme mekanizması nedir?

01:30:00 Ölüm ötesi yaşam için yapılan öneriler paket teklifler değildir. Hangisini yapabiliyorsak yapmaya çalışmak gereklidir. Namaz, oruç, abdest, haç gibi ibadet adı altındaki önerilerin içyüzü nedir?

01:47:00 Ruh adı verilen yapının katmanları nelerdir?

01:52:00 Evrende ne kadar yıldız ve planet varsa her birinin kendine has canlıları ve türleri vardır. Bu varlıklar nasıl meydana gelmiştir?

01:55:00 Beyinde, evrende mevcut olan tüm güçler (Allah isimleri) mevcuttur. Allah`ı tanımanın yolu, içe yönelerek olur. Allah hepimizden kendi özelliklerini ortaya çıkartmaktdır ile anlatılan nedir?

02:02:00 “İnsanı yeryüzünde halifeler olarak yarattık” ifadesi ne anlama gelmektedir. Halife varlığında Allah`ı bulup O`nun varlığa bakışıyla varlığa bakabilendir!

Category: Konferanslar

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>